Objevili jsme suprový časopis pro děti 2+, jmenuje se Kutílek a stojí 69 Kč. Já teď biju hlavou do zdi, protože syn je po mně. Když mu něco nejde hned, ječí a nechce to dělat. „Gagarin se taky určitě někdy poblinkal, a nakonec se tam dostal!“ rozdurdila jsem se. „Kam?“ zarazil se syn. „Tam, kde Ty nikdy nebudeš, pokud se budeš rozčilovat, že neumíš namalovat tykadlo!“ Ať žijou vyrovnané matky.

Ještě předtím, než vaše děti přejdou na kvalitní literaturu typu Blesk nebo Aha!, můžete jim zkusit nabídnout Kutílka.

Neobsahuje (zatím) žádné reklamy, je zaměřený na trénování jemné motoriky, má velké stránky a obsahuje minimum textu. Koncipovaný je tak, aby děti potřebovaly při „čtení“ co nejmenší zásah rodičů.

Bezva je, že obsahuje i samolepky, které se mají lepit na určená místa. Samolepky u nás zrovna dost letí, a lepíme je všude, ne jen na určená místa.

Kutílek na nás čekal hned v první trafice, pokud ho u vás nemají, vyzkoušejte Českou poštu. Tam si vystůjte tři hodiny a na přepážce si nakonec kupte jednu obálku, protože Kutílka taky mít nebudou. S distribucí je to zatím trochu problém, Kutílek má zahraničního vydavatele a chybí možnost předplatného nebo objednání online.

Je pravda, že i v té trafice nejdřív nevěděli, o co přesně kráčí. „Kuchyně, jo?“ ujišťovala se paní prodavačka. „Ne, Kutílek. Dyť se na mě podívejte. Proč já bych si kupovala časopis Kuchyně,“ odpověděla jsem a ukázala té ženě mražené těstoviny z LIDLu.

Dobrý tip od mé čtenářky na Facebooku zní: Zalaminovat stránky a s pomocí smazatelných fixek používat časopis opakovaně. Příště to zkusím, nápad je to fajn.

A hele? Dal on by se zalaminovat i toaletní papír?