Když mě oslovili z Pampers, jestli bych nechtěla otestovat jejich nové plenky, delší dobu jsem váhala. Měla jsem pocit, že by asi bylo lepší udělat spíš velký, nikým „nesponzorovaný“ test jednorázovek (už jsem, ho dokonce měla připravený), ale na druhou stranu mě lákalo vyzkoušet zadarmo novinku, která vypadala dost slibně. A tak jsem kývla.

Jsem totiž hamoun. Navíc zvědavá. Dobrá zpráva je, že těch balíků mám dvacet i pro vás. No a úplně nejlepší zpráva je, že plenky dopadly v testu tak dobře (fakt!), že až je vyhrajete, budete z nich mít vážně radost 😉 Podotýkám, že si nic nepřimýšlím, neupravuji, nepřikrášluji… Testovala jsem Pampers Premium Care a Pampers Active Baby-Dry a prostě jsou dobré. Vyšly nejlépe i v původním testu, který jsem si připravovala. A proč? Protože tři kanálky. A u menších velikostí Pampers Premium i síťka (na stolici, ano? Nebo na šampon. Viz video).

Ono to zní trochu jako reklamní klišé, prostě každý luxusně speciální a hodobóžo produkt musí mít něco marketingově vymazleného a ojedinělého, nejlépe patentovaného. V šampónu třeba najdeme slzy jednorožce s alfabetagamapantenolem šmrnclým bio karotkovým odérem, takže ty plenky, řekne si člověk, jsou ještě docela obyč, když mají jen nějaké tři kanálky.

Mrkněte ale na video, co taková malá paráda umí. Běžná jednorázová plenka obsahuje mikrogranule, které pohlcují vlhkost, a také buničinu. Ta pomáhá s vlhkostí, ale plenka je kvůli ní silnější (ne že by to byl problém, plenky už jsou dnes snad všechny tak tenké, že to určitě není hlavní bod zájmu). Tohle všechno je v plence namíchané tak nějak halabala. U Pampersek ne. Když tedy do nich nalijete tekutinu, nevytvoří se tzv. boule (to je můj odborný termín). Znáte to, když se dítě hýbe, skáče, jančí, tančí, točí se dokolečka, v plenkách bez kanálků se nasákavá hmota „zdrcne“ do určitého místa, a pak když na to místo dítě náhodou nalehne nebo nasedne, může se stát, že máte rázem mokro tam, kde mělo být sucho. Kouzelné (a přitom vlastně úplně jednoduché) kanálky tekutinu rozprostřou rovnoměrně. A rozdíl je, hlavně při pohybu dětí, velký.

Další vychytávkou je síťka, kterou obsahují menší velikosti Pampers Premium Care. Jejím cílem je zabránit, ehm, kojenecké stolici, aby se dostala k zadečku miminka. Můžete si to zkusit i doma – vezměte šampon, nalijte ho na plenku a zamáčkněte sklenicí (třeba), která bude simulovat kojencův sedací sval. Pak přetřete ubrouskem – ulpí vám na něm mnohem méně šamponu než u pleny bez síťky.

Celý test najdete tady:

 

Pokud budete chtít nové Pampersky (konkrétně Pampers Premium Care) také otestovat, napište mi do komentářů pod video na Facebook (nebo sem pod článek), jakou s nimi máte zkušenost. Nebojte se, nebudu vybírat jen z těch kladných. Vybereme náhodně a férově losem pod dohledem nestátního předškolního notáře 😉 Za 14 dní, 2.8.2017 pak vyhlásím 20 vítězů, z nichž dostane každý po jednom balení. Podmínkou je také být fanouškem stránky Supermatka.cz a mít divný smysl pro humor, protože jinak byste mě zase brzy sledovat přestali…