Tohle je téma, které hodně lidí zajímá. Chtěla bych se ho proto nějak dotknout, ale protože mám dítě, mohu se dotknout tak maximálně jeho holého zadku při přebalování (z důvodu časové úspory se sprchuji málo a navíc v oblečení). Zeptala jsem se proto maminek a tatínků, kteří jsou na tom tak dobře, že si sex nemusí hledat na wikipedii, jak taková věc po porodu vlastně vypadá. Protože si uvědomuji, že věk je pouze číslo, které po narození potomka vlastně vůbec o ničem nevypovídá, uvádím v závorce i věk zdánlivý, tedy ten, na který respondenti skutečně vypadají.

Hana, 32 (58) let, 2 děti

Myslím, že není problém, aby se rodiče pravidelně věnovali sobě navzájem i po narození dětí. Každý rok se dá vyšetřit trocha času na vyjádření lásky a fyzické blízkosti, ať už v lednu nebo v září. Záleží jen na tom, jaké roční období preferujete. Tahle svoboda volby je skvělá a ve mně osobně probouzí nevídaný sexuální náboj.

Jana, 29 (43) let, 1 dítě

Smutné na tom je, že si pak člověk uvědomí, že má radši umyté nádobí. Je to taková tmavá stránka ukrytá uprostřed naší duše, která vyplave na povrch až v těžkých časech. V manželské poradně vám budou tvrdit, že sex je důležitou součástí partnerského života. Pokud nejdříve dokážete zajistit základní podmínky k přežití, pak ano. Ale já se teda z podlahy nenajím, a když došly čisté talíře a my zkusili servírovat jídlo na nahém těle toho druhého, sójovka nám barvila oblečení ještě týden.

Igor, 35 (30) let, 2 děti

Mám skvělou ženu, a tak nemám o fyzické radovánky nouzi. Jen si je nesmím tahat domů.

Alice, 26 (40) let, 1 dítě

Často se dívám na fotografie z poslední bezdětné dovolené a ráda vzpomínám na to, jaké má můj muž krásné tělo. Chtěla bych mu to říct, ale vždy, když se míjíme nad nočníkem, vzmůžu se jen na povzdech, že to smrdí.

Patricie, 36 (54) let, 3 děti

Vždycky nás hodně bavil sex na zakázaných místech, kde hrozí přistižení. Městské parky, posedy v lesích, dokonce i noční autobusy a tramvaje. Ta příchuť nebezpečí pro nás představuje opravdu skvělé koření intimního života. Po narození dětí se přesně takovým místem stala naše vlastní ložnice, a tak si určitě nemáme na co stěžovat.

Václav, 29 (47) let, 1 dítě

Po narození dcery jsem strašně plakal. Jsem mladší ze dvou synů a nikdy dřív mi nedošlo, že musím být adoptovaný.

Aneta, 18 (30) let, 1 dítě

Myslím, že můžu být ráda, že jsem si to zkusila aspoň jednou. Bylo to fajn. Teď mám krásné miminko a na sex nemám ani pomyšlení. Možná, že až si budu chtít dodělat maturitu, tak si na něj ještě vzpomenu, ale zatím není třeba.

Jitka, 28 (26) let, 4 děti

Náš sexuální život je skvělý, řekla bych lepší než v dobách, kdy jsme děti ještě neměli. Díky tomu, že žijeme v Číně, kde děti již odmala pracují v továrně na hračky, máme opravdu mnoho peněz. Platíme si tedy kuchaře, uklízečky a prezervativy dle libosti a nemusíme se sexu vzdávat. Problémem je snad pouze v kvalitě těch prezervativů – momentálně čekáme trojčata. Ale to nevadí, vždycky jsme si přáli vlastní raketoplán!

 

P.S. Právě probíhá hlasování o nejlepší „mama“ blog. Budu ráda, když mně a Malé mámě dáte hlas. Do rubriky „lifestyle“ napište Supermatka, do rubriky „extra“ napište Malá máma a je to. Můžete toho hodně vyhrát! A my taky! Takže dík! Hlasovat můžete tady: www.mamablogroku.cz