Miluju léto. A jelikož už tu s námi není, pojďte si nostalgicky zavzpomínat, co mě letos potkalo! Přináším výběr toho nejlepšího z FB, jelikož soutěžím s Mall.cz.

Co pro mě představuje léto?

Léto je doba dovolených, takže pro ženy na rodičovské něco jako dovolená na druhou.
To znamená, že VŠICHNI okolo mají dovolenou, kromě vás. Protože váš šéf by bez vás umřel hlady a počůral si kalhoty.
Ne, vážně. Školkové učitelky mají dovolenou. Obě babičky odjely na dovolenou. Muž má moc práce, protože jeho kolega má dovolenou. Hernička má dovolenou a moje psycholožka má taky dovolenou.
No nevadí. My tady s kámoškou máme aspoň balík sena.
Taky dobrý – a jak říkám, miluju léto. Je totiž snazší se v létě ukrýt na slámu než škrábat se před dětma v zimě na ledovec 😇😁🍓🌽

Dobře, tak teda pojedeme všichni spolu

Abych byla fér, manžel mě v tom tak úplně nenechal. Byli jsme týden na dovolené všichni, jako rodina.
Měli jsme s sebou dvě děti, dva šneky a jednoho psa, který nás nenávidí. S manželem jsme se snažili ignorovat vtíravé myšlenky na aquapark, rozvod nebo sebevraždu.
Svítilo nám sluníčko a vařili tam dobře.

Taky jsme šli všichni na houby. A bylo to na houby.

🌲🌳 Výhledově bychom měli bydlet u lesa. Pokud tedy stavební odbor přestane být kretén, nebo my změníme svoje vibrace, nebo už na Zemi konečně dopadne asteroid. Stavební řízení se táhne několik let a moje koupelna s výhledem na veverky je zatím jen na papíře.

Čím dál tím víc si ale říkám, že vesmír možná ví, co dělá, a dává nám trochu času adaptovat děti na divočinu.
V létě jsme vyrazili na houby. A závěr?

1. Našli jsme houby. Dvě. Jedna byla hořčák a druhá byla malá. 🍄
2. Starší už do lesa nikdy nechce, protože Jeníček s Mařenkou se tam ztratili a Karkulka potkala vlka. 👀
3. Mladší už do lesa nikdy nechce, protože se těšil na perníkovou chaloupku a místo toho dostal chleba. 🍭
4. Muž už do lesa nikdy nechce, protože ta pivní lahev, co tam našel, byla prázdná. 🍺
5. Pes v lese nebyl a ani do něj nikdy nechce. ❤️
4. Moje rodina je naprosto tragicky neoutdoorová. Musím je zvykat na přírodu. Asi začnu pomalu a do obýváku umístím kytku. Prozatím pouze umělou. 🌷

K létu patří bazén. A nafukovací jednorožec. Velkej.

Jsem si jistá, že každý má svojí „daddy issue“. Tátové totiž buď nejsou, nebo jsou moc, nebo jsou jinak, než by měli být… Ale v zásadě je to hlavně o tom, jak se ke všemu postavíte.
Můj tatínek má k nekomplikovanosti daleko, a stejně tak, jak ho zbožňuju, mě dokáže dohnat k slzám.
Naposledy to byly slzy smíchu.
On je totiž takový trochu samorost. Možná by spíš bylo přesnější říct, že od té doby, co má vnoučata, před námi vyloženě utíká. Snaží se u toho být nenápadný, a vždycky, než zmizí, hodí nějaký fórek, nebo po nás aspoň mrskne lego, ale my už ty jeho finty známe. Ani když si vesele prdne a myslí si, že tím odvede pozornost, nenecháme se zmást.
Taky je občas, no, chlap. A tak mě nechal týden, slovy TÝDEN posílat fotografie pidi bazénku za 500 Kč, který jsem pořídila svým dětem k NĚMU na zahradu. On teda na tu zahradu moc nejezdí, protože jak říkám, on před námi trochu utíká. Nevím, jak jinak si vysvětlit, že ledva mohl, odstěhoval se do 80 km vzdáleného domku po babičce. Nevím, jestli to nějak souvisí s tím, že si na té jeho zahradě teď máme stavět barák Fakt nevím. Těžko říct.
Každopádně, po týdnu, kdy jsem každý den posílala do rodinné konverzace na Viberu aktualizace ohledně tuningu naší malé riviéry, došlo na vrchol: Po plováku s chlorovou tabletou a krycí plachtou jsem pořídila i dnový vysavač. Tetelila jsem se blahem a očekávala nadšené reakce.
Místo toho můj otec poslal fotografii, ze které bylo patrné, že on si již před tím týdnem koupil do domku po babičce bazén taky. MNOHEM VĚTŠÍ.
Chvíli jsem přemýšlela, jak reagovat, načež jsem zvedla telefon a vmetla mu do ucha:
„Přijde Ti to jako vtipný?!!“
A on na to, že jo.
„Přijde Ti to vtipný?“ Zeptala jsem se proto v pátek manžela a ukázala mu obrázek obřího nafukovacího jednorožce. Na odpověď jsem ani nečekala a prostě jsem ho objednala. Však je dneska ten Den otců, že jo!
Můj táta má teď svůj čupr dupr bazén a v něm má naprosto okouzlujícího, duhovýho jednorožce, který se usmívá. Jen si asi bude muset pořídit větší bazén… Protože jak všichni víme, dárky se neodmítají – zvlášť ty ke Dni otců od dcery!

Ať děláte cokoliv, nejdůležitější je vypadat u toho dobře.

Série „normální fotky z léta“. Never ending story. Takhle ten Instáč ale nikdy neovládneme, klucí!! 😎