Naprosto prapodivný titulek odkazuje k naprosto prapodivnému vynálezu. A já mám jeden doma. Heč! Ne, není to miminko. I když ta bývají mnohdy ještě magnetičtější. Je to bodýčko. Se zapínáním, jaké svět neviděl. Na magnety!

To je docela divný, co? Tak ne, že by nebylo. Ale co bych tak mohla recenzovat radši, než něco, co vlastně nedává vůbec smysl. Abych nakonec s překvapením zjistila, že to smysl dává, i když možná trochu jiný, než původně výrobce zamýšlel.

Nejdřív trochu suchých faktů: Oblečení ze série „Koala Magnetky“ najdete na e-shopu Mimulo. Mají tu všechno možné, co můžete s miminkem potřebovat, ale capartí oblečky s netradičním zapínáním u mě jasně vedou.

Košilky, bodýčka, dupačky i polodupačky, overaly. Vyberete si, co zrovna vašemu miminku chybí k dokonalému hi-tech outfitu a nezaplatíte moc – například body na magnetky s nosorožcem, které jsme testovali já a moje malá kopie, vyjde na 201 Kč. Pozor, magnetické oblečení se vyrábí jen do velikosti 68 – pravděpodobně proto, že větší děti už by se mohly nepozorovaně přeplazit přes vaši peněženku a znehodnotit vám platební kartu.

Na našem bodýčku je obrázek nosorožce, roztomilé tyrkysové pruhy a flek od marmelády (ten tam ale původně nebyl). Magnetky, které mají zapínací funkci, jsou kulaté, ploché a celkem velké (řekla bych, že proto, aby držely pevně, a přitom byla zachována jejich placatost – tedy aby nerušily kojence při polehávání a relaxaci tím, že mu způsobí otlaky).

IMG_2485
Detail.

 

IMG_2484
Celek.

 

Magnetky se nacházejí na bříšku a mezi nožičkami miminka – tedy tam, kde by u jiného bodýčka byly pravděpodobně patentky. Náš kojenec už je na hraně velikosti, takže zapínaní bylo sice snadné, ale mezi nožičkami měly magnety tendenci povolovat a bodýčko se rozepínalo. Stejně tak, pokud se nenechavá ručička chytla lemu na hrudníku, rázem jsme měli na trávě jednoho malého naháče. Pokud ale nebyly magnety odtažené moc, samy se k sobě zase zacvakly.

IMG_2487
Detail části, kde se po vložení kojence nachází plenka.

 

IMG_2486
Magnetky jsou kulaté a placaté, zašité solidně. Tady je detail hrudní části.

 

IMG_2508
Tady je vidět, že pokud je velikost nadoraz (Mates měří 68 cm, bodýčko je velikost právě 68), v rozkroku mají magnety tendenci povolovat. Určitě si tedy při výběru nechte nějakou rezervu.

Měla jsem trochu strach, aby oblečení nebylo nepříjemné při ležení na bříšku – těžko to ale posoudit, protože náš malý sympaťák je z těch zázračných miminek, co se usmívají, i když je pícháte do zadku vidličkou (nezáviďte, svoji porci peklíčka jsem si vybrala na starším). Takže je možné, že ho to tlačilo, ale zároveň viděl mámu, tak se prostě smál. Menší miminka (kterým je stejně oblečení určeno, vzhledem k omezeným velikostem), by s tím problém mít nemusela.

IMG_2497
Kojenec se připravuje ke změně polohy.
IMG_2525
Kojenec změnil polohu – nyní se nachází na břiše a zdá se, že magnetky ho netlačí. Pokud by ale náhodou měl zrychlený vývoj a vy měli doma podlahu ze železných slitin, asi by moc nadšený nebyl.

A jaký je tedy náš (můj a kojencův) závěr?

Klady:

+ vtipný nápad, ideální jako dárek pro někoho, kdo má smysl pro humor a baví ho netradiční vychytávky (dorty z plínek pro novopečené maminky už jsou trochu nuda, ne)

+ pěkné designy, široký výběr pro kluky i holčičky

+ velmi kvalitní zpracování a ušití

+ pohodová cena

+ oblékání je rychlejší (i když tedy kdo má problém obléct nehybného bonsai člověka, že jo, peklíčko to začíná být až tak od půl roku dál)

+ pokud máte starší děti, budou vám rády pomáhat s oblékáním, náš prvorozený se například bavil půl hodiny tím, že na bratra přikládal magnetky s dinosaury (to je právě ten vedlejší efekt, který je super, a výrobce o něm při vývoji svého produktu neměl ani páru 🙂

+ můžete k miminku přiložit lžičku a předstírat před publikem, že ji drží silou vůle (tedy břicha), protože má nadpřirozené schopnosti

 

Zápory

– vzhledem k umístění magnetek nepříliš vhodné pro břichoplazce – větší velikost než 68 už nekoupíte (magnetky, zdá se, příliš netlačí, ale nemůžu se zbavit pocitu, že je to „něco tvrdého“ a kojenec je, jak známo, měkký)

– magnetky se v pračce neuvolní, zašité jsou dobře, ale pokud neperete s dostatkem dalšího oblečení, trochu to ťuká a buben říká „jau“

– nebudete moct položit dítě na pás u pokladny v supermarketu a hrát si na to, že je Maggie

Jestli máte rádi hezké blbiny, vyzkoušejte to. Je to sranda, a určitě vás napadne spousta námětů, jak takový magnetický kousek oděvu využít i jinak než jen k zjednodušení oblékání malých dětí 😉