Bude to asi znít divně, ale občas se prostě vyplatí trochu lhát. Nebo aspoň poskytovat zavádějící informace. U syna, který je naprosto posedlý vším, co obsahuje slovo „sušenka“, se mi to celkem osvědčilo. V jídle.

Jsem naprosto příšerná matka. Vážně jsem se snažila, aby měl synek ty nejlepší možné stravovací návyky, ale zeleninu mi stejně přestal jíst ve chvíli, kdy jsem ho přestala kojit, takže už ji nemohl přijímat mateřským mlékem. Horko těžko se snažím mu z ní tvarovat zvířátka a obličeje, ale nepomáhá to. Sama před ním jím všechno, co vypadá jako rukola (nebo aspoň rajče) po kilech, a hlasitě při tom ochám a achám, jaká je to dobrota, ale není to k ničemu. Naopak se může utlouct po všem, co obsahuje bílou mouku, cukr a čokoládu – nebo ještě lépe, všechno najednou.

Abych sebe ochránila před úplnou depresí a jeho před obezitou, snažím se ho dopovat alespoň ovocem. Krouhám, krájím, cpu mu to. Zatím docela dlabe, sice nějak začal bojkotovat banány (což je zvláštní, vzhledem k tomu, že o sobě často a nahlas prohlašuje, že je „goril“), ale jablka, hrušky a mandarinky ještě pořád bere na milost.

Když už si opravdu dlouho a intenzivně žádá nějakou sušenku, snažím se sehnat něco, co je vlastně placaté ovoce. A tak mi hodně přišla vhod nabídka ochutnat tyčinky FRUKVIK (koupit se dají třeba tady). Najít totiž v obchodě něco, co má pěkný obrázek, ale zároveň to není čokoládová fuj kejda s náhražkami, to dá celkem fušku. Tohle má pěkný obrázek, a když o tom člověk dítěti tvrdí, že je to sušenka, vlastně si až tolik nevymýšlí.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dostali jsme na ochutnání celý balíček, a musím zodpovědně prohlásit, že si asi založím další blog pod jiným jménem, protože chci ještě. Klasickou reklamštinou řekněme, že výhody této pochutiny jsou následující:

– jsou bez konzervantů, aromat a dochucovadel

– jsou bez lepku

– neobsahují přidaný cukr

– neobsahují palmový olej

Ale HLAVNĚ – jsou přirozeně sladké (hruška mi tedy přišla trochu kyselejší) a je na nich pěkný obrázek! Takže Brumík se může jít zahrabat, protože my teď kámošíme s chlupatým fešákem na skejtu. První setkání bylo sice plné nedůvěry, protože čokoláda od babičky je vždycky hnědá, ale naštěstí to dobře dopadlo. Jen je škoda, že jsem polovinu balíčku vlastně snědla místo syna já – když mě po nočním kojení přepadl vlčí hlad a došly piškoty. Pro mě ale taky něco mají – verzi s názvem „Dr. Light“, je taková dospělejší, s rakytníkem.

Chutnalo nám a s klidným svědomím doporučujeme dál 😉

OLYMPUS DIGITAL CAMERA