Fotodárky miluju. Každý rok jsem kreativnější a vymýšlím další a další podoby – z nichž většinu nakonec nestihnu realizovat? Trička pro manžela jsou ale každoroční klasika, stejně jako fotoknihy pro rodinu. A protože předpokládám, že fotky frčí i u vás, určitě oceníte, že nám empik foto poskytlo super unikátní hodobóžo slevu 50% na fotoknihy!

Tak hele, jo. Co je fotokniha, to je vám asi všem jasné. Že je lepší než fotky na disku, který a) za deset let přestane fungovat b) za dvacet let už ho k ničemu nepřipojíte, o tom asi nemusíme vést spory. Je to hezké, dá se to dát i jako dárek a jedno oko nezůstane suché. A papír je prostě papír – zvlášť pokud je kvalitní. Teď je teda otázka, kde nechat fotoknihu vyrobit.

Vzhledem k tomu, že když na http://empikfoto.cz zadáte promokód „supermatka“, získáte na fotoknihu slevu 50%, tak bych asi měla favorita!

Ne, já jsem si tam svoji fotoknihu ještě nevyrobila – osobní recenzi vám proto zatím poskytnout nemůžu. Mám ale zkušenost bratrance Jardy, a ten říká, že „dobrý, kvalitní, proč se ptáš?“ 😀 Takže pokud bude nějaký problém, obracejte se na mého bratrance, ano 😀

empik_flat_1451of1.jpg

První krok k dojmutí babičky, dědečka, tetiček, kamarádek, milenců: Vybrat, jaké fotky do fotoknihy zařadíte. Vskutku, je to úkol nejtěžší. Protože které fotky jsou nejkrásnější? No jasně, všechny. Já prostě třídit neumím a vždycky u toho trochu brečím. Až ale výběr provedete (a nepopleťte to, milenec se nechce dívat na první lžičku mrkve a babička nechce vidět vaše tanga), už by to mělo jít lehce. Systém vypadá intuitivně a přehledně.

Na stránce https://www.empikfoto.cz/fotoknihy najdete přehled formátů, které si můžete zvolit. Od vyloženě kabelkových až po rozměr 30×30 cm. Ceny začínají na 150 Kč a dostat se můžete samozřejmě i o hodně set výš – záleží na počtu stránek, zpracování. No a pak si zase odečtěte těch padesát procent, juchů!

Na výběr máte z více než 100 šablon pro různé příležitosti – líbí se mi, že to nejsou jen ty klasické typu srdíčka a dudlíky, ale i mnohem specifičtější. Třeba šablona se zimní tematikou pro fotoknihu ze zimního výletu, procházky. Člověka to hned inspiruje k vlastní tvorbě. Třeba já už přesně vím, jaké fotky bych měla do takového alba zařadit – starší jede pod sáňkama a mladší hryže přemrzlé plesnivé jabko. Takhle prostě vypadají naše zimy, no.

Pokud jste dostatečně kreativní, šablony samozřejmě vůbec používat nemusíte. Můžete začít s návrhem úplně od nuly a použít třeba jen nabízené rámečky, pozadí a kliparty. Je to pak větší práce, ale budete mít o to větší radost z výsledku!

empik_flat_215of64.jpg

Fotokniha může být buď na křídovém lesklém papíře nebo na fotopapíře, desky mohou být tvrdé lesklé nebo tvrdé matné.

Na závěr několik tipů:

  • 1) Méně je někdy více. Zařaďte radši méně fotek, ale kvalitnějších. Bude to vypadat lépe než nepřehledný guláš miniatur.
  • 2) Myslete na to, jaké fotky do fotoknihy zařadíte – opravdu je to věc celkem trvalá. Roztomilý kukuč vašeho drobečka na nočníku si pak bude za dvacet let možná prohlížet i jeho potenciální žena… a to už ten drobeček asi nebude rád.
  • 3) Rozlišení. Zas a znova rozlišení. Zkontrolujte si, jestli fotky mají dostatečné rozlišení. Rozlišení! ?
  • 4) Nepopleťte to. Manžel, milenec, babička… Chápete, ne ?

A pokud už máte fotoknih plné poličky, mrkněte i sem: https://www.empikfoto.cz/vanocni-darky.  Myslím, že si vyberete 🙂