Čas od času mě popadne touha udělat si něco domácího a trochu se tvářit, že jsem jako hrozně bio. Jenže se to blbě kombinuje s tím, že mám ručičky sice český, ale malinko volšový. Nicméně: Až se dostanete do IKEA nebo někde jinde uvidíte tvořítka na nanuky, určitě je vezměte. Domácí zmrzku s nimi totiž zvládne úplně každý. Je to rychlovka a (nejen) děti ocení zdravou mlsku.

Dneska ráno jsem potřebovala zužitkovat první opravdické jahody (hurááá, konec supermarketových pseudojahod). A napadla mě zmrzlina, protože ta teď u nás jede ve velkém. Ještě z loňska mám tahle tvořítka na nanuky, jsou praktická a levná, takže jich klidně vezměte víc.

No a pak už to šlo rychle. Podle oka jsem smíchala jahody, smetanu, rozředila jsem trochu mlékem a přidala med a banán na doslazení. Minulé léto tuhle kombinaci prověřilo.

Nalila jsem polovinu do tvořítek, polovinu na stůl, mladší syn rozbil mixér a bylo hotovo. Teď už jen čekáme, až zapracuje mrazák a budeme si užívat, jaká jsem báječná zmrzlinářka. Kombinací, které můžete vymyslet, je milion. Jakou máte nejradši vy?