Tak určitě, bordel. Z čeho se ale ten bordel skládá? Ukažme si to na příkladu ženy „snažím-se-být-sexy-ale-v-kabelce-mám-pleny“.

Kabelku jsem dostala k Vánocům od svého muže, protože už se nemohl dívat, jak chodím mezi lidi s přebalovací taškou a igelitkou. On mě dobře zná. Tak mohl čekat, že si z ní nakonec přebalovací tašku a igelitku na nákupy a písek stejně udělám.

Když jsem měla tu čest shlédnout obsah kabelky spřízněné akční mámy Báry, která rozjíždí projekt Bžunda je všude (takže i v tašce), od plic jsem si oddechla, že v tom nejsem sama. Na podporu všech kabelkami postižených bytostí (tj. všech žen, nejen matek) jsem se rozhodla, že půjdu s kůží na trh. A po vás chci to samé! Je čas ukázat světu, že bordel v dámské kabelce je něco jako celulitida nebo děti – stydíme se za to, ale máme to časem skoro všechny a je to přirozené.

Zjistila jsem, že s sebou nosím:

co ma maminka v kabelce

 1. PLENA

Pro nejmladšího. Vzhledem k tomu, že u staršího právě nastal vývojový regres spojený s příchodem sourozence, budu asi muset zakoupit inkontinenční pleny pro seniory a nosit v kabelce i ty. Vlastně by se mohly hodit mně – však víte, porod, pánevní dno, a tak.

 1. DUDLÍK

Který bych dítěti stejně nedala, protože není v krabičce a dezinfekční sprej prošel před rokem. Popravdě, dneska mi ten dudlík vypadl do louže. Vedle koňské stáje.

 1. PENĚŽENKA

Prázdná.

 1. DIOPTRICKÉ BRÝLE

To abych lépe viděla, až si prvorozený zase rozbije čelo o plechovou pojistkovou skříň.

 1. SLUCHÁTKA

To abych hůře slyšela, až si prvorozený zase rozbije čelo o plechovou pojistkovou skříň.

 1. NABÍJEČKA NA MOBIL

Hodí se kdykoliv a kdekoliv, když je vaše dítě závislé na prohlížení videí se sebou samotným, a navíc hrozí, že si může rozbít čelo o plechovou pojistkovou skříň a bude nutné ho na chirurgii delší dobu bavit.

 1. KOJENECKÉ TRIKO S NÁPISEM „MŮJ TÁTA JE SILNĚJŠÍ NEŽ TVŮJ TÁTA“

To se v kabelce objevilo dneska. Dneska jsme totiž měli rande s rodinou mužova bratra. Balil tatínek.

 1. RUKAVICE

Dvě dětské, ovšem každá jiná. Dvě dámské, na stavění sněhuláků. Ano, vím, že už je březen. Ale jak říkám, dostala jsem tu kabelku v zimě. A počasí se věřit nedá. Počasí je vrtkavé jako batole a kojenec dohromady.

 1. ÚČTENKA Z BILLA

S položkami „rajče“ a „odsávačka“ a pak taky tajemným dlouhým kódem, na jehož vytištění padla díky panu Babišovi půlka Šumavy.

 1. SLUNEČNÍ BRÝLE

Protože jsem optimista a věřím, že i mně, která mám dvě děti, zase jednou vyjde slunce.

 1. ZDRAVOTNÍ PRŮKAZ KOJENCE

Abych vždy věděla, kolik vážil kojenec před týdnem v 10:30 gramů, kolikátého a v kolik hodin máme další poradnu, a mohla tedy opět přijít pozdě. Po image, kterou jsem si tak pracně doteď budovala, už by bylo prostě trapné přijít včas.

 1. VODÍTKO A KŠÍRY NA PSA

Cože je docela zajímavé, protože náš pes moc ven nechodí, spíš se většinu dne schovává v prolézacím tunelu v obýváku a klepe se hrůzou. Možná jsem chtěla dát vodítko svému prvorozenému, aby mi zase neutíkal do míst, kde se nachází plechová pojistková skříň?

 1. TAŠTIČKA NA DROBNÝ BORDEL

Úplně zbytečná, protože úplně prázdná. Bordel se nachází všude okolo. A navíc ani není drobný.

 1. OBAL OD POUKÁZKY DO IKEA

Kupovala jsem tam zábrany na postel. Aby syn ze spaní náhodou nevypadl na plechovou pojistkovou skříň.

 1. KONTAKT NA NOVOROZENECKOU JIP V MOTOLE

Protože můj starší syn má moc rád takové ty věci, jako je pojistková plechová skříň, a tak jsem z neustálého stresu porodila toho mladšího o něco dřív. Tenhle papírek jsem před jistou dobou docela dlouho sháněla. Kdo by řekl, že bude zrovna v mojí kabelce! Poslední místo, kde bych něco hledala, protože… protože je tam bordel.

 1. SUŠENKY

Nikomu bych radši nedoporučovala zrovna tyhle jíst. Ale možná až přijde válka, budou se hodit. To prý lidi jedí klidně i psy. A asi proto, že náš pes tohle ví, a v bytě s pobíhajícím batoletem to vypadá neustále jako válečná zóna, schovává se pořád v tom tunelu.

 1. DROBNÉ

Velmi drobné. Budí ve mně pocit smutku. Kdy už přijde mateřská?! A hele, euro! Aspoň jsem světová.

 1. KRÉM NA RUCE

V nouzi nejvyšší možno použít i jako krém na zadek. A na boty. Radši jen v tomto pořadí.

 1. PRÁZDNÉ PLATÍČKO OD PARALENU

Paralen mi stejně nezabírá, ale Ibalgin nemůžu, protože kojím.

 1. KARTÁČEK NA ZUBY

V lednu jsem byla u zubaře. V nouzi možno použít i na boty.

 1. PÍŠŤALKA, AUTÍČKA, PANÁČEK

Aha, tak sem si je schoval!

 1. GEL NA BOLAVÉ DÁSNĚ

Hodí se v situaci, kdy dítě dostane hysterický záchvat v obchodě, protože nedostalo koláček. Vytáhněte gel a do otevřené pusy mu ho začněte hojně cpát se slovy: „No, chudáčku, Tebe bolí zoubky, viď,“ abyste zamaskovala, že je to ve skutečnosti malý posedlík a netrápí ho zuby, nýbrž nutkavá potřeba donutit vás, abyste už navěky chodila kanálama.

 1. PROPISKY

Pořád jsem doufala, že mě někdo na ulici pozná a požádá o autogram. Mezitím je ale téměř  vyčmáral starší syn, kterého vytrvale žádám, aby namaloval koloběžku, a on vytrvale reaguje malováním křivky kardiaka.

 1. KAPESNÍČKY

A nebudu brečet a nebudu… už jen čtyři roky a bude místo mě šikanovat učitelky! Jo, počkat… Já nedávno porodila dalšího.

 1. GUMIČKY

Protože ať si matka nechá udělat sebevíc sexy účes, stejně ho nakonec stáhne do ohonu. Hyjé, maminko! Co by pro ně člověk neudělal, že jo.

 1. RTĚNKA

Naděje umírá poslední. Ještě pár let a zase ji použiju! Možná i dřív. Až úplně dojdou ty propisky a nebude čím namalovat tisící osmou křivku kardiaka.

 1. HROZNOVÝ CUKR

Jíst prostě nestíhám, ale ze vzduchu se mi žije těžko. Drogy jsou nelegální a drahé. Tak aspoň tohle.

 1. OBAL NA KORNOUT NA ZMRZLINU, KTERÝ NESMÍM VYHODIT ANI ZMAČKAT A MUSÍM HO DÁT DO TÉHLE MALÉ KAPSIČKY

Protože syn to tak chtěl.

 1. NÁVOD NA ČÍNSKOU MASÁŽ HLAVY

Věnovala mi ho moje neuroložka, odbornice přes migrény, protože je můj syn miluje plechové pojistkové skříně. Jak jsem už řekla, Paralen mi nezabírá, Ibalgin při kojení polykat nesmím a na opravdové léky na migrénu se při kojení nesmím ani podívat. Zkrátka, kam nemůže západ, nastoupí Čína.

 1. REZERVNÍ NÁPLAST

Nechci se pořád opakovat, ale… plechové pojistkové skříně.

A teď pozor: Jestli to máte podobně, pochlubte se! Vyhlašuji totiž SOUTĚŽ. Posílejte mi fotky obsahů svých kabelek, nic neubírejte, nic nepřidávejte – zkrátka jen vysypte a foťte.

Doplňte krátkým popiskem toho nejzajímavějšího, co lze na fotce vidět 🙂 Vsadím se, že spousta z vás se dobře pobaví. Ze všech došlých fotek udělám galerii na FB stránce Supermatka.cz. Pak proběhne hlasování  a tři maminky s nejvyšším počtem lajků – tedy jejich kabelky – získají poukázku v hodnotě 500 Kč na nákup na Feedo. Protože Feedo má fakt krásné přebalovací tašky, viděly jste? A co se toho do nich vejde!

Fotky postujte do 20.4. 2017 buď do komentářů pod příspěvek obsahující odkaz na tento článek, nebo posílejte na jsem@supermatka.cz. Jestli chcete, můžete vystupovat i anonymně 😉 A ještě něco! Mám dvě podmínky: Aby došlo k založení galerie, musí se nám sejít nejméně 20 fotek, tak vyzvěte i kamarádky, ať se pochlubí. A samozřejmě, účastnice by měly být fanynkami stránky Supermatka.cz, když už vám ty ceny do soutěží sháním, že jo, a ideálně i sdílet 😉 Hodně štěstí!