Čas od času mě někdo pozve na akci pro blogerky. Většinou je to sranda a chodím tam moc ráda, protože člověk samozřejmě něco dostane, dobře se nají, hezky popije, popovídá si s ostatními…

…No. Jenomže já jsem ta mamablogerka, že jo. Už nějak z toho principu se čeká, že bych s sebou měla vzít i děti. Přece jenom jsem si na tom, že je mám, vystavěla slávu a vavříny, takže by bylo blbý je pak zazdít a nechat doma.

Jelikož mám cukroušky dva, řeším to někdy šalamounsky a vyvolím jen jednoho z bratrů. Tentokrát padl božský (můj) prst na mladšího. Chyba v úsudku, řekla bych. To je totiž tak: Nějakou dobu byl náročnější ten starší, mladší byl naopak dost v pohodě. Asi před rokem se to přehouplo do opaku, ale já na to pořád zapomínám.

Takže jsem si, bláhová, vzala mladšího na Střelecký ostrov, kde se prezentovala kosmetika Astrid – opalovací krémy, mléka, spreje… Součástí byl fajn raut, workshop… Popravdě? Nevím z toho vůbec nic a jsem jenom ráda, že jsem si domů donesla aspoň tu tašku s dárkama.

Protože už když jsme tam dorazili, zatrnulo mi. Byly tam takové ty hogo fogo holky z Instagramu, víte, co myslím? Outfit sladěný, foťáky nabité, děti nepoblité. Všechno tam vypadalo hrozně hezky, vystajlovaně, prostě super. Dětí tam, popravdě, až tak moc nebylo. Chvíli jsem přemýšlela, že to prostě otočím a zdrhnu, ale ony ty krémy na opalování se samy nekoupí, Astrid navíc používám i normálně a mám ho ráda. Tak jsem zůstala.

V první řadě náš mladej objevil korálky a melouny. Vysvětlím obrázkem:

Dále se podávala spousta dobrého jídla, do kterého mladík naslintal, naprskal, a na co nedosáhl, na to aspoň hodil trávu. Pak mu přímo pod nosem odnesli tác s ananasem, aby ho mohli nahradit pečenými kuřátky, a tady pan jedlík se cítil dotčen. To znamená, že začal hystericky ječet. Ostatní, lifestylové děti a ženy, mezitím způsobně okusovali špejle. Abych předešla trapnému faux pas, odstranila jsem dítě v období vzdoru z dosahu lidských uší a odešla s ním na břeh řeky.

To byl blbej nápad. Protože voda, to je panečku něco. Obětovala jsem zcela vědomě nové boty a užívala si klídek. Dítě si spokojeně čvachtalo v bahýnku a koukalo na Prahu. No a pak se ukázalo, že existuje něco, co čvachtá ještě líp než bahýnko. Chcíplá ryba.

Nebudu vám lhát, to už bylo i na mě moc. Představa, že bych si s tímhle materiálem užila ještě workshop „Vyrábíme lapače snů“ byla naprosto nereálná a doháněla mě k slzám. Takže už jsem jen vyfotila bednu s pokladem (rozuměj s opalováky Astrid), shrábla tašku s kosmetikou (a ta taška je fakt boží, díky!!) a za neutuchajícího smradu jsme jeli domů.

Ještě k tomu zápachu, který se od nás šířil: Někomu to mohlo evokovat středomořskou restauraci, někomu (mně) peklo. Paní, která stála v tramvaji nad naším kočárkem, to každopádně připomnělo jisté povinnosti – naklonila se totiž ke svému manželovi a řekla: „Myslím, že bysme už dneska měli vyčistit to akvárium“. Já vyprskla smíchy, paní nevěděla proč, ale jsem ráda, že její rybičky se díky nám budou mít dobře.

Tak a jestli jste dočetli až sem, mám pro vás dvě důležité zprávy:

1) Nevěřte těm fotkám na Instagramu. S dětmi to prostě vypadá vždycky nějak takhle. A jak víte, moje poslání je informovat vás pravdivě a nenechat vás zoufat, že děláte něco hůř, než ty dokonalé mámy. Neděláte – jen to možná neumíte tak dobře zamaskovat.

2) Pokud máte Astrid rádi, můžete zkusit SOUTĚŽ.

V tašce s dárky toho bylo dost, takže se ráda podělím. Prosímvás, z toho, co je na fotce, je ve hře jenom kosmetika, jo? Gambáč mi nechte, já se taky musím něčím namazat, až půjdeme k vodě. K tomu přidám super náramek, který vám dá vědět, jakým faktorem je zrovna potřeba patlat. Můžete ho používat i pro sebe, ale o něco líp bude asi slušet dětem 😉

Soutěž běží ode dneška do 17.6. a abyste se zúčastnili, je potřeba: 1) sdílet tento článek nebo FB příspěvek na Facebooku 2) být fanouškem FB stránky Supermatka.cz 3) napsat sem do komentářů nebo pod FB příspěvek heslo „středomořská restaurace“, „Astrid je super“ nebo „Matěj válí“. Výběr nechám na vás 🙂 18. 6. vyhlásím na Facebooku jednoho výherce.

Tak hodně štěstí!