Možná vás napadne, že proto, že žijete v paneláku a žádný soused tele nemá. Pro vás mám nejprve dobrou zprávu. Má. Zeptejte se kohokoliv s dítětem v pubertě. Špatná zpráva je, že kdybyste sežrala mladistvého, možná by vám sice soused poděkoval, ale pak by vás oba zavřeli, vaše dítě by bylo moc velké, a to nejhorší, vy byste byla tlustá.

Pokud žijete na venkově, šance na obžerství se zvyšují. Existují samozřejmě ženy, které žádné speciální chutě v těhotenství nemají, ale to jen proto, že je měly už dávno předtím. A na venkově je lákadel spousta. Chovný skot, obilný lán, vinice, třešňové sady, cukrovar. Jste-li dobrý zloděj, vše zdarma. Jako svačinka před obědem dobrý. Sníte to prostě úplně všechno, a jste si jistá, že za vaše přibírání může plodová voda. Krásných devět měsíců můžete tloustout a žít v přesvědčení, že tuky nakonec šťastně porodíte.

To, co se stane potom, se vám líbit nebude. A budete si rvát vlasy a psát do poradny.

Přitom je vědecky prokázáno, že zvyšovat energetický příjem není nijak zvlášť potřeba, a že mnohem důležitější je pestrost a vyváženost stravy. Což neznamená, že hambáč je nutno zapít kolou, ani že po tom, co sousedovi sežerete dotyčnou krávu, mu ještě spasete trávník včetně skalniček. Však vy víte, jak se to myslí. Já to taky věděla. Jenže znalost ještě hubeňoura nedělá.

Samostatnou kapitolou jsou dortíky. Každý, kdo ví, co znamená tofu, vám okamžitě vysvětlí, proč je rafinovaný cukr ošklivá a zlá věc. Budete po něm hyperaktivní, depresivní, a opět, tlustá. Váš křeček vás přestane mít rád. Dokonce jsou známy případy nešťastníků, kteří si omylem osladili čaj a místo rukou jim narostla chapadla s okousanými nehty. No fuj.

Jako čert kříži se vyhýbejte fast foodům. Nejen, že se tam pozvracíte, protože to tam smrdí a dělají tam divné věci s majonézou, ale navíc stačí, když se uvnitř provozovny nadechnete, vdechnete tuk, a budete, jak jinak, tlustá.

A pokud jste si zvykla řešit problémy jídlem, což je nechutné, perverzní, a pochopitelné, tak je řešte jinak, protože opravdové problémy s dítětem teprve přijdou. A pak teprve budete doopravdy tlustá.